Máte pri chytaní verejných kľučiek, nákupných vozíkov alebo iných verejne dostupných predmetov pocit, že na vás okamžite skáču tisíce baktérií, ktoré by vám mohli spôsobiť zdravotné problémy? Potom si určite prečítajte nasledovný článok o antibakteriálnych kovaniach na dvere.

Inteligentné riešenie baktérií na kľučkách a madlách

antibakteriálne kovania

Takmer s každou aktivitou sa v dnešnej dobe spája otváranie dverí, teda chytanie kľučiek a madiel. Či už vchádzate do banky, obchodu alebo práce, vždy vám v ceste stoja nejaké dvere, ktoré je nutné otvoriť vlastnými rukami. Keďže sa veľké percento baktérií prenáša práve dotykom, vo verejných priestoroch môžeme kľučky a madlá označiť ako jeden z predmetov na „podávanie“ si baktérií. Niekto by mohol povedať, že baktérie sú súčasťou našich životov a nedá sa im vyhnúť, čo je však len čiastočná pravda.

Keď sa nad tým niekto v rýchlosti zamyslí, vždy je predsa možné umyť si ruky, napríklad po príchode z obchodu, čím sa človek baktérií zbaví a nemusí sa ničoho obávať. Je však vhodné zamýšľať sa nad touto problematikou v takejto jednoduchej forme? Čo napríklad také nemocnice, kam chodia ľudia s oslabenou imunitou? Pre takéto osoby by mohli baktérie na kľučkách a madlách znamenať dlhší pobyt v nemocnici alebo mať dokonca katastrofálny dopad na ich zdravotný stav.

A práve v tejto chvíli prichádzajú do úvahy antibakteriálne kovania na dvere, ktoré zamedzujú tomu, aby sa baktérie na kľučkách a madlách udržali.

Ako antibakteriálne kovania vlastne fungujú?

Antigerm, ktorý sa pri antibakteriálnych kovaniach používa, predstavuje antibakteriálnu povrchovú úpravu založenú na postupnom uvoľňovaní iónov striebra, ktoré následne prenikajú do mikróbov, kde napádajú ich DNA a týmto zabraňujú množeniu baktérií.

Samotná povrchová úprava Antigerm nie je pre ľudí a ich organizmus škodlivá a v priebehu niekoľkých minút je schopná efektívne zneškodniť viac ako 650 druhov nebezpečných baktérií (Legionella, Salmonella, MRSA). Výhodou taktiež je, že pôsobí 24 hodín denne, čím znižuje výskyt baktérií na kľučkách a madlách o viac ako 99%.

Medzi najväčšie výhody tohto antibakteriálneho povrchu patria:

  • efektívne a rýchle antibakteriálne účinky
  • samočistiace účinky
  • ničenie zvyškov zabitých baktérií
  • neviditeľnosť
  • tvrdosť a odolnosť
  • vysoko kvalitná nehrdzavejúca oceľ
  • a ďalšie

Ako je z vyššie uvedeného možné vidieť, antibakteriálne kovania sú veľmi inteligentné riešenie baktérií na kľučkách a madlách, ktoré by mali zvážiť nielen všetky nemocnice, ale aj majitelia verejne dostupných priestorov, ako sú školy, čerpacie stanice pohonných hmôt, verejné toalety a mnohé ďalšie.

Viac informácií o fungovaní antibakteriálnych kovaní na dvere nájdete na https://metalia.sk/antibakterialne-kovania/antibakterialne-klucky-madla-na-dvere/.