Vytvorte bariéru pred ďalším prenosom mikróbov
Trvalá antimikrobiálna ochrana vášho priestoru
Zabite všetky mikróby vo vašom okolí pri obmedzení dezinfekčných prostriedkov

 

 

V prvom roku ušetríte viac ako 90% nákladov na dezinfekčné prostriedky
ďalších 9 rokov zabíjate mikróby s nulovými nákladmi a bez strarostí

 

 

čistenie rúk

Zdravie je najvzácnejšie

Dnes je téma zdravia a hygieny dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Patogény sú často prenášané rukami - a následne pomocou kľučiek na dverách. Normy preventívnej hygieny, ako napríklad klasická dezinfekcia rúk, nie sú vždy dostatočné na to, aby zabránili kontaktným infekciám. Kovania Abaco pomáhajú tento problém vyriešiť. Sú antimikrobiálne a poskytujú spoľahlivú a odolnú ochranu pred choroboplodnými zárodkami.

 

Čo presne ABACO znamená

ABACO je jedinečný antimikrobiálny povrch, ktorý vyvinuli v Protec Surface Technologies. Zvláštnosťou je, že nejde o antimikrobiálny povlak v tradičnom slova zmysle - ABACO sa vyrába kombináciou PVD so špeciálnou nanotechnológiou. To vedie k molekulárnemu ukladaniu nanočastíc striebra priamo v materiáli nosiča, v tomto prípade kľučky na dvere. Striebro má antimikrobiálny účinok, ničí bunkovú membránu choroboplodných zárodkov, ktoré preto odumierajú a stávajú sa neškodnými.

žena s vreckovkou na tvári

PVD je prvotriedna povrchová úprava, ktorá zaručuje, že Abaco si zachováva svoju účinnosť aj pri intenzívnom používaní a namáhaní.

 

 

laboratorium

Špeciálne vlastnosti ABACO

Kovanie ABACO sa vyznačuje štyrmi špeciálnymi vlastnosťami. Okrem antimikrobiálnej účinnosti ponúka ABACO ešte viac...

 1. REKORDNÝ ČAS
  ABACO zaručuje hygienickejší povrch kľučky v rekordnom čase piatich minút. To znamená, že behom tejto doby môžu byť patogénne mikróby úplne usmrtené. Bakteriostatická funkcia zabraňuje akémukoľvek šíreniu mikróbov po prvom kontakte s ABACO.
 2. ODOLNOSŤ
  ABACO se vyznačuje mimoriadnou pevnosťou a odolnosťou. Antimikrobiálna účinnosť je teda ešte umocnená zvýšením používania v priebehu životného cyklu produktu. Südmetall to zaručuje po dobu 20 rokov.
 3. DIZAJN
  ABACO poskytuje celú paletu dizajnových riešení. Kovanie ABACO dodáváme v nerezi, mosadzi, chróme i obľúbenej čiernej.
 4. VŠESTRANNOSŤ
  ABACO je použiteľné pre všetky druhy rôznych výrobkov. Jednou z vynikajúcích vlastností je, že antimikrobiálna účinnosť zostáva i vo vonkajšom prostredí nedotknutá. Z tohto dôvodu náš sortiment zahrňuje tiež bezpečnostné kovanie na vchodové dvere a madlá na dvere s povrchovou úpravou ABACO.
 

Vedecky overené

Účinnosť ABACO byla preukázaná niekoľkými laboratórnymi testami vykonanými univerzitou v Navarre (Španielsko) a univerzitou v Brescii (Taliansko) - oddelenie molekulárnej a translačnej medicíny. V súlade s normami JIS Z 2801: 2010 / A1: 2012 (odpovedá najvyššiemu štandardu) a ISO 22196: 2007 (E).

V súlade s DM a 3/21/1973 produkty ABACO nevyžadujú žiadne preventívne opatrenie pre každodenné použitie. Povrch je úplne bezpečný pri kontakte s ľuďmi.
certifikát Univerzita Brescia
certifikát Univerzita Brescia

 

 

kľučka na toalete

PVD – prvotriedny povrch

Protec povrchová úprava, tiež nazývaná fyzikálne nanášanie pár (PVD), je proces, pri ktorom je povrch potiahnutý zlúčeninou kovu v prostredí s vysokým vákuom. Na molekulárnom základe sa tieto zlúčeniny kovov kombinujú s rôznymi plynmi, čím sa vytvára mimoriadne odolný povrch. Technologia PVD je obzvlášť dobre známa v technickej oblasti.

V posledných rokoch sa však stále viac využívajú technické vlastnosti PVD v dizajne. Povrchy PVD majú mimoriadne príťažlivý vzhľad asú k dispozícii v širokej škále farieb. Renomované luxusné značky používajú túto technológiu pre povrchovú finalizáciu svojich výrobkov (napr. šperky, kabelky a príbory).

S ABACO se podarilo integrovat všetky technické vlastnosti a konstrukčné výhody PVD do produktu, ktorý má tiež antimikrobiálne vlastnosti. Okrem kľučiek na dvere a okná má ABACO uplatnenie v mnohých ďalších oblastiach a priemyslových odvetviach, napríklad v lekárskych technológiach na výrobu chirurgických nástrojov.

 

Aplikácia

Zmeny v životných a zdravotných požiadavkách a uvedomenie si väčšej zodpovednosti sa v našej populácii v budúcnosti zvýši. V dôsledku toho sa zvýšia aj hygienické požiadavky. Kovanie ABACO zaisťuje, že sa to dá uskutočniť jednoduchým a nekomplikovaným zpôsobom. A naviac sú to kvalitné výrobky s dlhou životnosťou, ktoré ponúkajú vysokú mieru všestrannosti.

Rovnako všestranné sú rôzneé možné aplikácie pre kovania ABACO - protože asi ťažko nájdeme oblasť, v ktorej by sme sa mali zriecť najlepšej možnej ochrany pred patogénmi.

V zásade sa kovanie ABACO dôrazne doporučuje všade tam, kde sa ľudia stretávajú každý deň. Rušné verejné zariadenia, ako sú školy, nemocnice, pošty, hotely, letiská a železničné stanice, skrývajú vysoký potenciál nákazy. ABACO poskytuje spoľahlivú ochranu pred infekciami.

Možnosti implementácie sú tak široké, že antimikrobiálne vybavenie je skvelou voľbou pri navrhovaní moderného kancelárskeho komplexu, ako i pre štýlovú lekársku prax alebo škôlku.

 

zobraziť ponuku kľučiek s ochranou proti mikróbom

 

antibacterial/abaco/paula-abaco.jpg
antibacterial/abaco/ronny-abaco.jpg
antibacterial/abaco/alaska-abaco.jpg