Vytvorte bariéru pred ďalším prenosom mikróbov

Trvalá antimikrobiálna ochrana vášho priestoru

Zabite všetky mikróby vo vašom okolí pri obmedzení dezinfekčných prostriedkov

V prvom roku ušetríte viac ako 90% nákladov na dezinfekčné prostriedky
ďalších 9 rokov zabíjate mikróby s nulovými nákladmi a bez strarostí

 

 

čistenie rúk

Zdravie je najvzácnejšie

Dnes je téma zdravia a hygieny dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Patogény sú často prenášané rukami – a následne pomocou kľučiek na dverách. Normy preventívnej hygieny, ako napríklad klasická dezinfekcia rúk, nie sú vždy dostatočné na to, aby zabránili kontaktným infekciám. Kovania ABACO pomáhajú tento problém vyriešiť. Sú antimikrobiálne a poskytujú spoľahlivú a odolnú ochranu pred choroboplodnými zárodkami.

 

Čo presne ABACO znamená

ABACO je jedinečný antimikrobiálny povrch, ktorý vyvinuli v Protec Surface Technologies. Zvláštnosťou je, že nejde o antimikrobiálny povlak v tradičnom slova zmysle - ABACO sa vyrába kombináciou PVD so špeciálnou nanotechnológiou. To vedie k molekulárnemu ukladaniu nanočastíc striebra priamo v materiáli nosiča, v tomto prípade kľučky na dvere. Striebro má antimikrobiálny účinok, ničí bunkovú membránu choroboplodných zárodkov, ktoré preto odumierajú a stávajú sa neškodnými.

PVD je prvotriedna povrchová úprava, ktorá zaručuje, že ABACO si zachováva svoju účinnosť aj pri intenzívnom používaní a namáhaní.

žena s vreckovkou na tvári

 

čistenie rúk

Špeciálne vlastnosti ABACO

Kovania ABACO sa vyznačujú štyrmi špeciálnymi vlastnosťami. Okrem antimikrobiálnej účinnosti ponúka ABACO ešte viac…

 1. REKORDNÝ ČAS
  ABACO zaručuje hygienickejší povrch kľučky v rekordnom čase piatich minút. To znamená, že počas tejto doby môžu byť patogénne mikróby úplne usmrtené. Bakteriostatická funkcia zabraňuje akémukoľvek šíreniu mikróbov po prvom kontakte s ABACO.
 2. ODOLNOSŤ
  ABACO sa vyznačuje mimoriadnou pevnosťou a odolnosťou. Antimikrobiálna účinnosť je teda ešte umocnená zvýšením používania v priebehu životného cyklu produktu. Südmetall to zaručuje po dobu dvadsať rokov.
 3. DIZAJN
  ABACO poskytuje celú paletu dizajnových riešení. Kovania ABACO dodávame v nerezi, mosadzi, chróme i obľúbenej čiernej.
 4. VŠESTRANNOSŤ
  ABACO je použiteľné pre všetky druhy rôznych výrobkov. Jednou z vynikajúcich vlastností je, že antimikrobiálna účinnosť zostáva aj vo vonkajšom prostredí nedotknutá. Z tohto dôvodu náš sortiment zahŕňa aj bezpečnostné kovanie na vchodové dvere a madlá na dvere s povrchovou úpravou ABACO.
 

Vedecky overené

Účinnosť ABACO bola preukázana niekoľkými laboratórnymi testami uskutočnenými univerzitou v Navarre (Španielsko) a univerzitou v Brescii (Taliansko) - oddelenie molekulárnej a translačnej medicíny. V súlade s normami JIS Z 2801: 2010 / A1: 2012 (zodpovedá najvyššiemu štandardu) a ISO 22196: 2007 (E).

V súlade s DM a 3/21/1973 produkty ABACO nevyžadujú žiadne preventívne opatrenia na každodenné použitie. Povrch je úplne bezpečný pri kontakte s ľuďmi.

certifikát Univerzita Brescia
certifikát Univerzita Brescia

 

kľučka na toalete

PVD – prvotriedny povrch

Protec povrchová úprava, tiež nazývaná fyzikálne nanášanie pár (PVD), je proces, pri ktorom je povrch potiahnutý zlúčeninou kovu v prostredí s vysokým vákuom. Na molekulárnom základe sa tieto zlúčeniny kovov kombinujú s rôznymi plynmi, čím sa vytvára mimoriadne odolný povrch. Technológia PVD je obzvlášť dobre známa v technickej oblasti.

V posledných rokoch sa však stále viac využívajú technické vlastnosti PVD v dizajne. Povrchy PVD majú mimoriadne príťažlivý vzhľad a sú k dispozícii v širokej škále farieb. Renomované luxusné značky používajú túto technológiu na povrchovú finalizáciu svojich výrobkov (napr. šperky, kabelky a príbory).

S ABACO sa podarilo integrovať všetky technické vlastnosti a konštrukčné výhody PVD do produktu, ktorý má tiež antimikrobiálne vlastnosti. Okrem kľučiek dverí a okien má ABACO uplatnenie aj v mnohých ďalších oblastiach a a priemyselných odvetviach, napríklad v lekárskych technológiach na výrobu chirurgických nástrojov.

 

Aplikácie

Zmeny v životných a zdravotných požiadavkách a uvedomenie si väčšej zodpovednosti sa v našej populácii v nasledujúcich rokoch zvýši. V dôsledku toho sa zvýšia aj hygienické požiadavky. Kovania ABACO zabezpečujú, že sa to dá vykonať jednoduchým a nekomplikovaným spôsobom. A navyše sú to kvalitné výrobky s dlhou životnosťou, ktoré ponúkajú vysokú mieru všestrannosti.

Rovnako všestranné sú rôzne možné aplikácie pre kovania ABACO - pretože asi ťažko nájdeme oblasť, v ktorej by sme sa mali zriecť najlepšej možnej ochrany pred patogénmi.

V zásade sú kovania ABACO dôrazne odporúčané všade tam, kde sa ľudia stretávajú každý deň. Rušné verejné zariadenia, ako sú školy, nemocnice, hotely, letiská a železničné stanice, skrývajú vysoký potenciál nákazy. ABACO poskytuje spoľahlivú ochranu pred infekciami.

Možnosti implementácie sú tak široké, že antimikrobiálne vybavenie je skvelou voľbou pri navrhovaní moderného kancelárskeho komplexu, ako aj pre štýlovú lekársku prax alebo škôlku.

 

zobraziť ponuku kľučiek s ochranou proti mikróbom

 

antibacterial/abaco/paula-abaco.jpg
antibacterial/abaco/ronny-abaco.jpg
antibacterial/abaco/alaska-abaco.jpg