Kľučky s rukopisom švajčiarskych hodinárskych šperkov.

klucka Atena panier Guilloché
 
Význam pojmu Guilloché je vo svojej najjednoduhšej podstate typ gravírovania, resp. rytiny. Prozaický názov francúzskeho tónu však napovie, že sa nejedná len o obyčajnú dekoratívnu techniku. Bežné gravírovacie techniky sa vykonávajú ručne, za pomoci rôznych nástrojov. Guilloché gravírovanie prebieha s použitím špeciálneho stroja, ktorého historický pôvod sa datuje najmenej do 17. storočia. Mechanická práca stroja je asistovaná ručným vedením vysoko skúseného remeselníka.

 

klucka Diana damier Guilloché
 
Táto technika je veľmi špecifická a vyžaduje citlivý prístup vycíbrený rokmi skúseností. Môžeme povedať, že sa jedná o najvyššiu úroveň prepojenia tradičných prístupov gravírovacieho remesla s hodnotnými aspektami estetiky. Najznámejším príkladom historického použitia Guilloché gravírovania sú Fabergého vajíčka, ktoré sú dodnes považované za vrchol umeleckého klenotníctva a synonymom luxusu.

 

technológia Guilloché
 
Výsledkom Guilloché sú originálne, neuveriteľne precízne geometrické ornamenty, ktoré na seba nadväzujú a opakujú sa. Povrch, na ktorom sú vyobrazené, pri lome svetla akoby „ožil“ a dizajn priam vibruje. Tento fenomén je skutočne impozantný a dekorovanému predmetu dodá nezameniteľný šmrnc.

 

hodinarstvo Czapek Geneve.jpg
 
Guilloché technika sa využíva v odvetviach ako architektúra, spomínané klenotníctvo či interiérový dizajn, nájdeme ju napríklad aj na kľučkách. Bežnými vzormi sú rôzne vlnky, cikcak, štvorce alebo čiary. Skvostné kovania sú dostupné aj v našej ponuke, s podpisom talianskeho výrobcu Olivari. Doprajte si skutočný klenot a objavte kľučky Olivari Guilloché.

 

Chcete vidieť kľučky Guilloché? Kliknite na kľučky na dvere Guilloché