DESIGN COLLECTION OLIVARI

Spoločnosť Olivari bola založená v roku 1911. Po celý čas vyše storočnej histórie sa spoločnosť Olivari snažila maximálne venovať kvalite, spoliehajúc sa na kreativitu najlepších dizajnérov. Dizajn kľučiek Olivari sa neustále zlepšoval a firma si vybudovala kredit lídra v dizajne kľučiek na dvere a okná. Olivari vyrába kľučky na dvere vo svojich vlastných továrňach v Taliansku, kde celý výrobný proces prebieha. Počnúc mosadznými odliatkami, kľučky sú kované, frézované, brúsené, leštené, chrómované a puncované laserom. Olivari získal certifikáty ISO 9001 a ISO 14001. Hoci využíva najmodernejšie technológie, Olivari zachováva tradíciu remeselnej zručnosti získanú z dlhoročných skúseností v oblasti. Rodina Olivari vždy venovala významnú pozornosť detailu a hľadaniu inovácií. V tom im pomáhalo hlavne nadšenie pre svoju prácu dedené z pokolenia na pokolenie. 

V roku 1959 ako prvý na svete uviedol na trh kľučku BRICA ako prvú hliníkovú kľučku na dvere povrchovo upravenú anodizáciou. V roku 1970 predstavil kľučku Bona, prvú farebnú plastovú kľučku na svete. Obe sa rýchlo stali kľučky na dvere Olivarinajpredávanejšími a vo veľkej miere kopírovanými kľučkami. Kópie kľučky Brica dodnes vyrába niekoľko výrobcov v Európe a najnovšie i v Ázii. V 80-tych rokoch nastúpila tretia generácia rodiny Olivari a získala si medzinárodný rešpekt. Začala sa spolupráca s novými dizajnérmi. Giorgetto Giugiaro, Ferdinand A. Porsche, Rodolfo Bonetto, a Giotto Stoppino, ktorý získal cenu Zlatý kompas za dizajn s kľučkou Alessia. Olivari neustále predstavoval nové modely aj počas nasledujúcej dekády. V roku 2011 bol zapísaný do ADI Design Indexu. 

Olivari je držiteľom certifikátov UNI EN ISO 9001 a UNI EN ISO 14001, jeho výrobný systém je vysoko automatizovaný a environmentálne priateľský. Superfinish je obrovská inovácia s výnimočnou odolnosťou. Vie zaručiť povrchovú úpravu kľučiek po dobu 30 rokov. Olivari vyvinul unikátnu metódu ekologického chrómovania mosadze. Laboratórne testy preukázali, že pokovovanie BIOCHROME nie je škodlivé ani zdraviu, ani životnému prostrediu, takže je vhodné pre zelenú architektúru a všade, kde sa vyžadujú výrobky s nízkym vplyvom na životné prostredie. Dokonalé spojenie tvarov, rozmerov a proporcií dodajú Vašim priestorom punc vkusu a elegancie.

späť