Pekinský architekt Ma Yansong sa stal hlasom novej generácie architektov. Študoval na Pekingskom inštitúte stavebného inžinierstva a architektúry a na univerzite v Yale získal titul Master. Je prvým čínskym architektom, ktorý získal v zámorí zákazku na významnú stavbu meniacu ráz mesta.

 

 

Ako zakladateľ a riaditeľ štúdia MAD Architects sa venuje dizajnu v rôznych podobách. V posledných rokoch Ma nadväzuje na jeho koncepciu mesta Shanshui, ktoré je jeho víziou vytvoriť novú rovnováhu medzi spoločnosťou, mestom a prostredím prostredníctvom nových foriem architektúry. Už od roku 2002, keď navrhol „Floating Island“, sa neustále pohráva s myšlienkou vznášajúceho sa města v oblakoch.

 

So svojou kanceláriou MAD vytvoril celý rad nápaditých prác vrátane Absolute Towers v Toronte, Hutong Bubble 32 v Pekingu, Ordos Museum, China Wood Sculpture Museum, Fake Hills a ďalšie. V roku 2014 bol Ma vybraný za hlavného architekta pre Lucas Museum of Narrative Art v Chicagu, čím sa opäť stal prvým čínskym architektom navrhujúcim kultúrny stánok tohoto rozmeru v Amerike. Popri dizajnérskej práci sa venuje urbanizmu a rozvoju a skultúrňovaniu miest a to aj prostredníctvom výstav, publikácií a umenia a pôsobí na Pekinskej univerzite.

 

V roku 2006 bol Ma ocenený Architectural League of New York cenou Young Architects Award. V roku 2008 sa dostal do rebríčka 20 najvplyvnejších mladých architektov magazínu ICON. V nasledujúcich rokoch ho Fast Company menovala jedným z 10 najkreatívnejších ľudí v architektúre za rok 2009 ako aj 100 najkreatívnejších ľudí v biznise v roku 2014. V roku 2010 ako prvý Číňan získal členstvo v RIBA a 2014 dostal cenu Young Global Leaders (YGL) od Svetového ekonomického fóra. Jeho dnes už ikonický projekt Absolute Towers získal roku 2012 cenu Best Tall Building in the Americas od Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH).