Madlá na dvere

 

antikorové madlá - materiál ušľachtilá oceľ (nerez)

výrobca poskytuje záruku 10 rokov

montujú sa na dvere

  • sklenené
  • drevené
  • hliníkové
  • kovové

jednoduchá montáž

  • jednostranná
  • obojstranná

 

 

Design madlo na dvere - novinka 2018

madlo 989 čierna matmadlo 989 čierna mat

 

Prečo sú madlá populárne?

Nerezové madlá sú vyhľadávané najmä majiteľmi rodinných domov, investormi nebytových komplexov, či správcami obytných budov, a to pre ich moderný vzhľad. Masívne madlá skrášľujú vchodové dvere a zároveň slúžia na pohodlné uchopenie pri otváraní. Subtílnejšie tvary sa častejšie využívajú v interiéroch, či už ide o domácnosť alebo kancelárske, či konferenčné priestory.

Čo všetko je dôležité zvážiť pri výbere madla na Vaše dvere?

Pri výbere madla má každý svoju predstavu, našou úlohou je ju naplniť. Zvážte, či chcete mať madlo rovné alebo zahnuté, prierez tubusu kruhový alebo hranatý. Dôležitým rozhodnutím je tiež uhol, ktorý madlo zviera s povrchom dverí - môže isť o priame madlá, ktoré sú upevnené kolmo na dvere (90°) alebo o vyosené, ktoré zvierajú s dverami uhol 45°. Vyosené madlo je vhodné všade tam, kde by Vám priame madlo nedovolilo pohodlne odomykať a zamykať dvere; alebo naopak, kde Vám rám dverí nedovolí umiestniť priame madlo dostatočne ďaleko od miesta, kam vkladáte kľúč. Nezabudnite sa rozhodnúť pre správny rozmer madla, aby na Vašich dverách vyzeralo presne podľa Vašich predstáv.

 

záruka od výrobcu 10 rokov

Ide o záruku priamo od Holandského výrobcu (madlá PH), vďaka ktorej môžete mať istotu, že madlo sa za bežnej prevádzky neuvoľní ani neohne a bude plne funkčné. Kvalitné opracovanie hrán na madlách je ľahko badateľné aj laickým okom. Komponenty, ktoré na prvý pohľad nevidno, sú celooceľové, aby spĺňali svoju úlohu po veľa rokov.

 

spoľahlivé upevnenie madla na dverespoľahlivé upevnenie madla na dvere
madlá na dvere so zárukou 10 rokov

 

Na aké typy dverí sú madlá vhodné?

Madlá z ponuky Metalia je možné namontovať na rôzne typy dverí, či už ide o drevený masív, hliníkový alebo plastový profil. Čoraz častejšie nachádzajú využitie aj na sklenených dverách. Je možné ich montovať v pároch alebo ako jednostranný kus, ktorý sa potom často dopĺňa vnútornou kľučkou.

 

Aké sú možnosti doplnkov k madlám?

Či už si zakupujete nové dvere alebo skrášľujete Vaše súčasné, k madlu je možné designovo ladiť aj rozety v oválnom alebo hranatom tvare s voliteľným prekrytím cylindrickej vložky. Dvere je možné voľne doplniť jednostrannými kľučkami v rôznych tvaroch.