Mauro Ronchi

Taliansky dizajnér a architekt Mauro Ronchi žije a pracuje vo Villanuova sul Clisi, v provincii Brescia, kde založil Studio Visual. Spolupracuje s talianskymi aj zahraničnými agentúrami v oblasti priemyselného dizajnu. Jeho diela sa pohybujú v rôznych oblastiach od kľučiek na dvere, hodiniek, šperkov či nábytku až po módu, automobilový priemysel a zbrane.

V roku 1975 promoval na magisterskom štúdiu umenia, potom pokračoval v štúdiu úžitkového umenia. V roku 1982 získal ďalší titul na Inštitúte ISIA v Urbino.

O rok neskôr sa stal jedným z pridružených zakladateľov ateliéru Visual Design v provincii Trento, s cieľom vytvárať a propagovať projekty z rôznych sektorov ako je grafický dizajn, priemyselný dizajn a interiérový dizajn.

 

 

Od roku 1984 do roku 1986 bol umeleckým riaditeľom rôznych reklamných agentúr a v roku 1986 založil štúdio Leadergrafica v Brescii, ktoré rozvíja obchodný a produktový koncept pre agentúry, verejné inštitúcie a súkromníkov.

Od roku 1996 do roku 2000 je členom združenia ACPI (Association of Italian Advertising Consultants) a stal sa obchodným partnerom ADI (Association of Industrial Design). V roku 2000 sa stal členom a zakladateľom kancelárie Artex, laboratória nápadov v provincii Trident, ktorá pracuje na grafických projektoch a potlači textílií špecializovaných na veľké veľkosti. O dva roky na to založil štúdio AMJ zamerané na návrh a tvorbu šperkov a luxusných výrobkov.

Aktívne spolupracuje s výrobcom dnd Martinelli, pre ktorých doposiaľ navrhol veľké množstvo originálnych produktov. Za spomenutie určite stojí kľučka Airone, Dolce, Edra, Cassia, Ego, Link alebo Nova, ktorú nájdete napríklad aj v našej ponuke.

 

PRODUKTY

Kľučky na dvere Luxury R chróm mat

 

 

Kľučky na dvere Luxury S4 PVD satin gold

 

Kľučky na dvere Arete S chróm mat


Kľučky na dvere Arete-L R chróm mat

 

Kľučky na dvere Edra S grafit satin

 

Kľučky na dvere Nova R chróm mat