Milano, 1954

Architekt a dizajnér Rodolfo Dordoni sa narodil v Miláne, kde zároveň v roku 1979 absolvoval štúdium architektúry. Už odvtedy spolupracuje s najlepšími výrobcami nábytku a osvetlenia. Pre značky Artemide, Cappellini, Fontana Arte, Foscarini, Minotti a Roda ako vedúci dizajnu nastavuje a koordinuje celkovú koncepciu vývoja produktov. Za svoju kariéru vytvoril dizajn výrobkov pre značky ako Ceramica Flaminia, Ceramiche Mutina, Dada, Dornbracht, Driade, Effegibi, Emu, Ernestomeda, Fantini, Fiam Italia, Flos, Flou, Knindustrie, MatteoGrassi, Molteni&C, Moroso, Olivari, Pamar, Poliform, Poltrona Frau, Roda, RB Rossana, Salvatori, Sambonet, Serralunga, Techno, The Rug Company a Veninia, ale aj pre obchody, predajne a výstavy Panasonic a Dolce & Gabbana. Venuje sa aj projektom bývania, navrhuje vily, priemyselné budovy, reštaurácie a hotely v Taliansku i na celom svete.

 

V roku 2005 založil so spoločnosťami štúdio Dordoni Architects, ktoré sa venuje architektonickému plánovaniu a interiérovému dizajnu. Primárne sa zameriava na dizajn bývania, čo v priebehu rokov viedlo k realizácii mnohých súkromných domov a vil. Medzi najvýznamnejšie patria realizácie v Miláne, Forte dei Marmi, Noto (Sicília), Courmayeur, Crans Montana, Cap Martin a Moskve.

 

After graduating in architecture in Milan in 1979, Dordoni becomes the artistic director of Cappellini. He collaborates there for ten years, designing highly successful pieces such as the Cubasofa.