12. - 16. apríl 2016

Výstava nábytku v Miláne opäť prekonala všetky očakávania, areál výstaviska praskal vo švíkoch, návštevnosť lámala doterajšie rekordy.

Obrovský úspech kľučiek Olivari na výstave nábytku v Miláne.

Salone del Mobile 2016

Zaujímavá cesta medzi architektúrou, poéziou a bádaním.
V elegantnej a metafyzickej atmosfére, medzi oblúkmi stánku vytvára ideálnu scenériu pre komunikáciu podnikovej filozofie a predstavuje dva nové produkty ako výsledok vynikajúcej spolupráce.
Ron Gilad nakreslil kľučku Virgola, silný romantický prvok plný historického dedičstva, Ma Yansong (MAD Architects) predstavil kľučku Marylin, plastický jazyk budúcnosti.
Ale nielen to. Ako v klenotníckom butiku najvyššej úrovne kolekcia Guillochè (z fanc. gijóš) našla priestor na reminiscenciu glišovanej ryteckej techniky, tentokrát na nazdobených plochách kľučiek na dvere.

stánok Olivari

Kľučka sa  stala metaforou prechodu medzi priestorom a časom v spojitosti medzi minulosťou, súčasnosťou a budúcnosťou v koncepte stánku navrhnutom prestížnym štúdiom Calvi&Brambilla Studio.

 

 

 

 

Neutichajúci záujem o kľučky Olivari bol aj zo strany študentov milánskeho Inštitútu dizajnu, ako i ostatných škôl zameraných na dizajn a architektúru.