17. - 22. apríl 2018

Výstava nábytku v Miláne opäť prekonala všetky očakávania, areál výstaviska praskal vo švíkoch, návštevnosť lámala doterajšie rekordy.

Opäť obrovský úspech kľučiek Olivari na výstave nábytku v Miláne. Neustále sa rozrastajúca rodina predstavila svetovo preslávené mená: Rem Koolhaas, Piero Lissoni a Vincent Van Duysen.

Salone del Mobile 2016

 

Nové kľučky s veľkým odkazom na medzinárodnú architektúru boli prezentované každý vlastným štýlom, ale s rovnakým spoločným menovateľom: kvalitou, ktorá charakterizovala výrobu Olivari viac ako sto rokov.

Kreatívne a funkčné kľučky Olivari sú vlastne umelecké diela, ktoré prinášajú históriu, tradíciu, ale s pohľadom do budúcnosti.

stánok Olivari

 

 

 

 

Vincent Van Duysen dizajnoval kľučku, ktorú nazval Icona. Predstavuje minimálnu, neutrálnu estetiku, akúsi passion-partout s nádychom minulosti, pritom súčasnú a modernú. Veľkú pozornosť venoval ergonómii, vďaka čomu je kľučka Icona na vnútornej strane zaoblená. Kontrast medzi týmto zaobleným úsekom a plochou vonkajšou časťou kľučky vytvára neočakávaný efekt.

 

Kreatívny génius Rem Koolhaas vytvoril archetypálnu kľučku Oma, ktorá je založená na jednoduchosti štvorcového úseku s názvom ABC. Základná povaha geometrie z nej robí optimálnu podporu pre rad variácií. Je tiež možné pridať textúru povrchu k rôznym kovovým povrchom alebo dokonca radikálnejšie spracovanie, ktoré zahŕňa perforáciu kľučky v troch rozmeroch. Tieto možnosti spolu so skupinou variabilných univerzálnych podpôr vytvárajú nespočetné možnosti na vytváranie osobitosti a vplyvu v rôznych kontextoch.

 

Piero Lissoni navrhol kľučku Plum, štíhlu, ľahkú ako perie. Táto kľučka je jednoduchá a nadčasová.