Dizajnové centrum Renocon

Dizajnové centrum Renocon pozostáva z kancelárskych priestorov a showroomu. Toto starostlivo navrhnuté a príjemné miesto je priam domovom medzinárodných značiek kvality. Koncoví zákazníci a profesionáli tu vyberajú materiály a riešenia.

Príjemný a starostlivo navrhnutý priestor, kde architektonické materiály nachádzajú domov.

Tento showroom je prepojený s dizajnérskym štúdiom, ktoré sa zrodilo z túžby zakladateľa Golnaza Afkhamiho lepšie integrovať dizajn a stavebný priemysel. Pre B2B aj B2C zákazníkov.

Dizajnové Centrum Renocon je pracoviskom aj vzorkovňou, kde môžu zákazníci naživo vidieť a vybrať si z materiálov, predmetov a vzorov od vybraných značkových výrobcov. V minimalistickom, no priateľskom priestore sú umiestnené tímové kancelárie a vzorové inštalácie určené na prezentáciu rôznych častí interiéru, od kuchyne až po kúpeľnu.

Kľučka Infinito vo svojej „dlhej“ verzii so satinovaným povrchom elegantne vynikne na drevených dverách svetlých farieb.

Infinito je kolekcia kľučiek, navrhnutá Alfonsom Femiom, charakteristická tým, že sú minimalistické, jemné a zároveň nápadné.

Kľučka na dvere DND Infinito vzorkovňa Renocon

Kľučka na dvere DND Infinito pracovisko Renocon

Kľučka na dvere DND Infinito kancelária Renocon

Kľučka na dvere DND Infinito chodba Renocon

Kľučka na dvere DND Infinito kúpeľňa Renocon

Kľučka na dvere DND Infinito Alfonso Femia

Aspira Business Centre: Miesto, kde sa biznis robí ekologicky

V Prahe vyrástlo v roku 2016 nové biznis centrum. Čo je na ňom zaujímavé, je snaha o maximálny súlad s prírodou. Preskúmajte s nami budovu, ktorá ponúka aj nabíjaciu stanicu pre elektromobily.

 

Aspira Business Centre

 

Nech sa zelená

V krásnych a moderných kanceláriách Aspira Business Centre sa každý deň dejú veľké veci. Centrum, ako každé iné obdobného druhu, je unikátnym miestom stvoreným pre biznis. Kravaťáci z veľkých korporácií aj inovatívni start-upisti sa v priestoroch stretávajú za účelom ekonomického rastu, nových partnerstiev aj vízií.

A jednu takú víziu mali aj tvorcovia biznis centra. Aspira Business Centre je prvou budovou v Prahe, ktorá získala dve najvýznamnejšie certifikácie – LEED Gold a BREEEAM Excellent hodnotiace environmentálnu náročnosť administratívnych budov. Zárukou je trvalá udržateľnosť a minimalizovanie nepriaznivých vplyvov na životné prostredie.

 

Aspira Business Centre

 

10 poschodí jedinečného dizajnu

V centre je na prenájom k dispozícii niečo vyše 15 000 štvorcových metrov. V praxi sa toto číslo premieta do moderných konferenčných priestorov, špičkových kancelárií a otvoreného interiéru. Priestory sú tvorené prvotriednymi materiálmi a v nadčasovom dizajne. Nechýba drevo, kontrast výrazných farieb, hladké línie a vo veľkej miere aj sklo či kov.

Nejde však len o takú obyčajnú administratívnu budovu. Pochváliť sa môže obchodnými priestormi, kaviarňou, reštauráciou, retailovým átriom pre výstavy, úschovňou bicyklov, sprchami so šatňou a ekologickí nadšenci ocenia nabíjaciu stanicu pre elektromobily.

Aspira Business Centre

 

Čas sú peniaze

Ak je čas využitý neefektívne, v biznise sa to neodpúšťa. Žiadaná pražská lokalita Nové Butovice preto poslúžila ako domov pre ekologické biznis centrum. Disponuje skvelou dostupnosťou – metrom, autobusmi aj autom priamo po obchvate. Medzinárodní obchodníci si ju obľubujú pre krátku vzdialenosť od letiska, približne 15 minút jazdy autom.

Aspira Business Centre je miestom, kde si biznismeni doslova podávajú kľučky. Pri takom pracovnom nasadení sa vyžaduje spoľahlivosť a funkčnosť. Kľučky nachádzajúce sa v rušných priestoroch centra nájdete aj v našej ponuke.

Aspira Business Centre

DORN Brno: Keď sa industriál minulosti spojí s budúcnosťou

Myšlienka vytvoriť polyfunkčný objekt po vzore priemyselnej architektúry z 19. storočia s ohľadom na požiadavky moderných profesionálov sa neformuje ľahko. Architektom z Atelier RAW sa to však podarilo bravúrne.

 

DORN Brno

 

Tehlový odkaz

Dvanásť poschodí kancelárskych a školiacich priestorov, zasadačiek, ateliérov alebo obchodov. 8 500 štvorcov špičkového pracovného prostredia. Pevný trojposchodový základ a elegantná štíhla veža načahujúca svoje veľké okná k oblakom. Oranžová tehlová fasáda s jasným odkazom na brniansky funkcionalizmus a industriálnu architektúru. Aj tak by sme mohli opísať polyfunkčnú administratívnu budovu DORN Brno, ktorá bola v roku 2018 zaradená do finále ČESKEJ CENY ZA ARCHITEKTÚRU.

 

Najskôr malo ísť o hotel

Unikátny objekt leží medzi ulicami Dornych a Plotní priamo v centre Brna, v blízkosti bývalej Vaňkovy slévárny (dnes Galerie Vaňkovka). Okrem atraktívnej lokality s napojením na mestskú hromadnú dopravu a diaľničnú sieť ponúka DORN Brno predovšetkým moderné kancelárske priestory.

V budove nájdeme recepciu, ochranu, centrálny 24-hodinový dispečing, CCTV kamery, kontrolovaný prístup na čipový systém, profesionálnu správu, pohodlné parkovanie v parkovacom dome aj stravovacie služby. Spoľahlivé čipové systémy a kvalitné kovania použité v objekte sú dostupné aj v našej ponuke.

Zaujímavosťou je, že investor chcel pôvodne na tomto mieste vybudovať hotel, zámer však v priebehu výstavby zmenil. V záujme mnohých firiem a podnikateľov môžeme konštatovať len jediné: chvalabohu.

 

DORN Brno

 

In memoriam

Atelier RAW stojaci za unikátnym konceptom usiloval o zanechanie trvalého posolstva a zachovanie pamiatky zakladateľov priemyselnej slávy mesta. Nie je to pritom iba celkový architektonický štýl stavby, ktorý vzdáva hold. Spolu s budovou vznikla fontánka z liatinových dosiek, pričom každá z nich nesie meno jedného z bývalých brnianskych priemyselníkov, ako napríklad Löw-Beer, Tugendhat, Redlich alebo Hlávka. Na dlažbe pozorovať nápis: „Na památku zakladatelů průmyslové slávy města Brna.“

FEI Brno: To dokáže len veda

Od roku 2016 patrí spoločnosť FEI Company pod svetového lídra v produktoch pre vedu Thermo Fisher Scientific. Sídli v Brne, v skutočne pekných priestoroch. Ako to tam vyzerá?

 

FEI Brno

 

Zaostrené na Nobelovku

Themo Fisher Scientific nemá vo svojom obore konkurenciu. S ročným obratom 20-miliárd USD a s viac než 65 000 zamestnancami v 50 krajinách sveta sa niet čomu čudovať. Spoločnosť sústreďuje svoj zámer na výrobu špeciálnych vedeckých produktov, akými sú napríklad elektrónové mikroskopy Titan. Jeden taký používa pri svojich výskumoch aj profesor Dan Shechtman, nositeľ Nobelovej ceny. Zákazníkmi sú tiež centrá ako Oxford, Cambridge alebo Max-Planck Institut. Na poli vedy ide o skutočne významné mená. Vďaka produktom spoločnosti dokážu vedci zlepšovať lekársku diagnostiku či riešiť produktivitu laboratórií.

A jednu takú víziu mali aj tvorcovia biznis centra. Aspira Business Centre je prvou budovou v Prahe, ktorá získala dve najvýznamnejšie certifikácie – LEED Gold a BREEEAM Excellent hodnotiace environmentálnu náročnosť administratívnych budov. Zárukou je trvalá udržateľnosť a minimalizovanie nepriaznivých vplyvov na životné prostredie.

 

FEI Brno

 

Mikroskopy, kam sa len pozriete

Technologické centrum je najväčším výrobcom elektrónových mikroskopov na svete. Čo to však znamená v praxi? Predstavte si plochu o veľkosti 2 futbalových ihrísk a vzduchotechniku, ktorá by dokázala vychladiť až 4 hokejové štadióny. Takto to presne vyzerá v priestoroch výroby. Thermo Fisher Scientific navyše nesie ocenenie Zamestnávateľ Juhomoravského kraja v rokoch 2014-2017. Zaujímavé štatistiky uvádzajú, že priemerný vek odborných pracovníkov je 36 rokov. Priemerné IQ sa naprieč zamestnancami zatiaľ nemeralo, no sme si istí, že by to bolo poriadne vysoké číslo.

FEI Brno

 

Žiadne nudné labáky

Väčšina z nás je od vedy na míle vzdialená a to, ako si predstavujeme takéto technologické priestory, je zrejme niekde medzi chemickou učebňou z čias strednej školy a priemyselnou budovou. Opak je však v tomto prípade pravdou. FEI Brno je súborom troch budov - kancelárska, vývojový a výrobná časť. Dômyselní českí architekti z ateliéru Studio acht nenechali nič na náhodu. Komplex je vzdušný, s množstvom sklenených plôch a rafinovaným prepojením budov. Okolie perfektne dotvára niekoľko vodných a trávnatých úsekov, ktoré sú ako stvorené pre odpočinok a načerpanie nových síl. Do dokonalosti sú dotiahnuté aj také detaily ako napríklad kľučky. Overené náročnými požiadavkami vedy, nájdete ich aj v našej ponuke.

FEI Brno

Vlněna Brno: Miesto, kde biznis odjakživa prekvital

Prémiový dizajn, vysoké technické riešenia a nadštandardné kancelárske priestory. Komplex Vlněna je príťažlivý najmä pre veľké spoločnosti, ktoré vnímajú Brno ako dobré miesto pre centralizovanie svojho podnikania. Kedysi továreň na vlnu, dnes najväčší kancelársky park v meste.

 

Vlnena Brno

 

Bohatá história

Vlněna bola jednou z najstarších a najrozsiahlejších továrenských komplexov na spracovanie vlny v Brne. Začiatky siahajú až do 18. storočia, kedy vznikla textilná manufaktúra Josefa Biegmanna. Následne jej riadenie prevzalo niekoľko iných vplyvných rodín. Jednou z nich boli aj Bocherovci, za ich éry tu vznikol krásny neo-renesančný palác Edmunda Bochera.

Po druhej svetovej vojne bola továreň, podobne ako mnoho iných veľkých podnikov, znárodnená a zlúčená do národného podniku Vlněna. V Bocherovom paláci sídlilo podnikové riaditeľstvo, ostatné budovy slúžili na výrobu. Objekt bol používaný do roku 2008.

V roku 2016 areál odkúpila spoločnosť CTP, ktorá začala s prestavbou na multifunkčný kancelársky, obchodný a lifestylový komplex. Prestavba bola rozsiahla, z pôvodného objektu sa zachovala rezidenčná budova Bocherovho paláca.

 

Vlnena  Brno
Vlnena  Brno

 

Nový dych

Projekt zastrešovalo Studio acht. Súčasťou novej Vlněny je až 85 000 m2 kancelárií, čo z nej robí najväčší kancelársky park v Brne. Tie sú vďaka efektívnym veľkým pôdorysom ideálnym miestom pre veľké spoločnosti s rozsiahlym tímom. Podobná koncepcia funguje aj v business parku Spielberk, kde sa taktiež osvedčila ako úspešná. V oboch stavbách nájdeme kľučky, ktoré sú dostupné aj v našej ponuke.

Bocherov palác dotvára celkový obraz komplexu a je akýmsi mostíkom medzi minulosťou a súčasnosťou. Bývalé historické ústredie Vlněny je skvelým miestom pre profesionálne servisné spoločnosti alebo zastupiteľské kancelárie. Priam aristokratický priestor nepochybne zanechá silný dojem a predstavuje prémiovú adresu pre biznis.

 

Vlnena  Brno
Vlnena  Brno

 

Ekológia na prvom mieste

Vlněna sa môže okrem budov pochváliť aj množstvom rôznych záhradných oblastí a trávnatých plôch so stromami. O skutočne impozantné riešenie sa postarali záhradní architekti z holandskej spoločnosti LODEWIJK BALJON. Celý komplex je postavený s dôrazom na prírodu, v dôsledku čoho bol vybudovaný podľa štandardov BREEAM. Dodržiavanie týchto zásad vyžaduje širokú škálu kategórií a kritérií od energetiky po ekológiu.

 

Vlnena Brno

Byty Nový háj: Hra farieb uprostred Petržalky

Druhá strana Dunaja nepatrí u bratislavských rezidentov práve medzi najobľúbenejšie miesta pre život. Ale také projekty ako Nový háj sa snažia dokázať, že keď sa chce, tak sa dá.

Rezidenčný projekt pozostáva z dvoch samostatných obytných domov, situovaných na rohu ulíc Starohájska a Dudová. Dokopy v nich nájdeme 72 bytov.

 

Byty Nový háj Petržalka
Byty Nový háj Petržalka

 

Je Petržalka lukratívna?

Sídlisková mestská časť má perfektnú polohu – skvelé napojenie na centrum, diaľničné výjazdy na všetky smery, blízkosť lesov aj vodných plôch. Na popularite jej však za uplynulé desaťročia nepridali paneláky so sivými fasádami. Akoby nakopírované ulice aj samotné bytové jednotky tak s potenciálnej krásavice na Dunaji spravili nepekné susedstvo.

Architekti Šebo Lichý si však povedali, že to musí ísť aj inak. V roku 2011 prišli s návrhom originálnej stavby s názvom Nový háj, ktorá nielenže splnila novodobé požiadavky moderného rezidenta, ale navyše aj pekne vyzerá a je obklopená množstvom zelene. Prihliadajúc na aktuálnu výstavbu v tejto lokalite je Petržalka zdá sa na dobrej ceste k príjemnej štvrti.

 

Byty Nový háj Petržalka
Byty Nový háj Petržalka

 

Farebná a originálna

Čistý dizajn, výrazné architektonické prvky a neprehliadnuteľné pestrofarebné lodžie sú poznávacím znamením bytového projektu Nový háj. Zaujímavosťou je, že na finálnej podobe sa spolupodieľali aj samotní obyvatelia. Od architektov a developera dostali totiž možnosť prispôsobiť si jednotlivé prvky interiéru či farebne variovať fasádu. Každý tak do bývania vložil kus seba.

Všetky byty sú riešené so zreteľom na aktuálne požiadavky, sú vzdušné, presvetlené, priestranné a s výhľadom na podunajské lesy či dostihovú dráhu. Nájdete v nich aj kľučky z našej ponuky.

 

Byty Nový háj Petržalka
Byty Nový háj Petržalka

 

Ocenili ho mnohí

Súčasťou projektu je aj rekultivácia priľahlého parku, kde sa realizovalo aj detské ihrisko. Preto je Nový háj skvelým miestom pre rodiny. Neďaleko sa nachádza jazero Draždiak a lesopark, ktoré rezidentom ponúkajú množstvo príležitostí na aktívny oddych.

Okrem spokojných obyvateľov koncept ocenili aj odborníci. V roku 2015 získal Nový háj cenu za architektúru CEZAAR, v kategórii bytový dom.

 

Byty Nový háj Petržalka
Byty Nový háj Petržalka

Honeywell Brno

 

Honeywell Brno: Budúcnosť a inovácie pod jednou strechou

 

Honeywell Brno

 

Medzinárodný konglomerát Honeywell sídli v USA. Jeho brnianska divízia je najväčším a najmodernejším výskumným centrom spoločnosti v Európe. Čím sú jeho interiéry výnimočné?

Manifest za lepšie zajtrajšky

Honeywell je globálna softvérovo-priemyselná spoločnosť. Zaoberá sa vývojom a výrobou technológií, ktoré riešia niektoré z najkritickejších výziev v oblasti energetiky, bezpečnosti, produktivity a globálnej urbanizácie. Spoločnosť je umiestnená v prestížnom rebríčku Fortune 100.

Brno, centrum Európy

Výskumné a vývojové centrum Honeywell sa nachádza v Brne. Je zároveň najväčším a najmodernejším výskumným centrom Honeywell v Európe, a to už 15 rokov. Na konte má cez 900 inovatívnych objavov a vyše 120 medzinárodných patentov. V Honeywell Brno pracuje viac ako 30 národností.

Za veľkými sklenenými oknami a chladným hliníkom výskumného centra Honeywell v Brne sa nachádza 33 000 m2 najmodernejších laboratórií a kancelárií. V laboratóriách sa napríklad vyvíjajú a testujú produkty poskytujúce ochranu pracovníkom v rizikovým podmienkach. Prispievajú tak k vyššej bezpečnosti a komfortu pri práci.

 

Honeywell Brno
Honeywell Brno

Spielberk Brno: Inteligentný business park, kde nájdete všetko

Spielberk Brno

 

Požiadavky na pracovné prostredie sa menia s dobou. Len skvelá poloha už nestačí. Trendom sú parky, kde to nielenže máte na skok do mesta, ale poskytujú aj starostlivosť o deti, fitness centrum, barbera či obľúbenú kaviareň. Pozrite sa s nami do zákutí biznis komunity v Brne.

Dobrá partia

Spielberk znamená miesto, kde sa rozmanitá a dynamická komunita moderných firiem stretáva v dokonalej harmónií. O prvotriednu adresu je postarané, park sa nachádza len pár desiatok krokov od historického centra Brna. Manažéri a spoločníci určite ocenia aj fakt, že na medzinárodné letisko sa dostanú do 15 minút. Príťažlivosť business parku spočíva v jedinečnej kombinácii pohodlia centra mesta, medzinárodnej konektivity a uvoľneného pracovného prostredia.

 

Spielberk Brno
Spielberk Brno

 

Veže, IQ budovy aj vily

V rámci parku môžeme pozorovať pestrú ponuku budov. K oblakom sa ťahajú dve veže (The Towers), ponúkajúce prestížne výškové kancelárie s vynikajúcou kvalitou konferenčných a obchodných služieb. Jedna z veží (Tower 1) získala výborné ekologické hodnotenie BREEAM, čím sa stala prvou budovou mimo Spojeného Kráľovstva, s tak vysokým hodnotením.

IQ komplex sa skladá zo štyroch prepojených kancelárskych budov, čo zaručí pohodlný presun a vysokú efektivitu. Skupina piatich nízkopodlažných víl predstavuje exkluzívnu obchodnú adresu hneď vedľa jazera. Každá z nich má jedinečnú fasádu vyrobenú z pravých holandských tehál a veľkú strešnú terasu. Navyše, kľučky nachádzajúce sa v priestoroch parku nájdete aj v našej ponuke.

 

Spielberk Brno
Spielberk Brno

 

Služby ľudom

Business park Spielberk myslí na všetko. V jeho priestoroch preto nájdeme aj hotel Courtyard by Marriott, ktorý je ako stvorený na relax a ničím nerušené chvíle po náročnom dni. Polohu ocenia milovníci pamiatok, od hradu Špilberk či Náměstí Svobody je to iba pár minút prechádzkou cez most.

Samozrejmosťou je nonstop recepcia a ochrana, zastávky mestskej hromadnej dopravy či taxi, reštaurácie, kaviarne, komunitná knižnica, fitness centrum, banky, lekáreň, barber, denná starostlivosť o deti, ale aj program zdieľania bicyklov úplne zdarma. Slovom, Spielberk žije!

V TOWER Praha

 

V Tower
V Tower - Život s hlavou v oblakoch

Nad Vltavou sa týči budova, ktorá svojim rezidentom prináša unikátny pohľad na stovežatú metropolu z vtáčej perspektívy. Ako sa býva v mrakodrape V Tower?

V roku 2018 vyrástla Praha o jednu impozantnú vežu. Svojrázne tvary písmena „V“ neskrýva. Naopak, pýši sa nimi do nebies. Tridsaťposchodová stavba sa vďaka svojej výške 104 metrov zapísala do memoárov svetovej architektúry ako najvyššia obytná budova v Česku a na Slovensku.

Živá

Ikonická stavba navrhnutá českým architektom Radanom Hubičkom spĺňa najprísnejšie kritériá moderného bývania nového tisícročia. Pohľad na výnimočné „Véčko“ je balzamom pre dušu každého estéta. Hubička o nej rád hovorí ako o žene, ktorá je krásna, nech už sa na ňu pozeráte spredu, zboku alebo zozadu. Prísne krivky pôsobia nedostupne, vzbudzujú rešpekt a zároveň prinášajú pocit istoty a bezpečia.

Na dokonalej adrese

Poloha je božská! Panoramatický výhľad na Vinohrady, Hradčany a Vyšehrad nikdy neomrzí a z každého zobúdzania, zaspávania alebo bežného prežívania spraví nezabudnuteľný moment. S mestom na dlani dovidieť až na Krušné hory či Krkonoše.

Do mesta to navyše z Véčka nie je ďaleko. Jednoducho stačí nasadnúť na blízke metro a môžete si vychutnať voňavú kávu v historickom centre. Ak dostanete chuť na vidiecky víkend, na diaľnicu zídete za pár minút.

Za obzor možností

Na výstavbu boli použité materiály špičkovej kvality, s dôrazom na ekológiu a funkčnosť. Budúcim rezidentom ponúka výber zo 130 bytov, s plochou od 50 až po 400 metrov štvorcových. Na svoje si teda prídu ako singles, tak rodiny s deťmi.

Masívnych stien nájdete vo V Tower len málo. Izby priam dýchajú slobodou, ktorá do priestoru preniká cez obrovské okná. Dômyselné dispozičné riešenie všetkých bytov je zárukou súkromia a pohodlia. Západ slnka už nikdy nezmeškáte a po doznení ružových zôr si vychutnáte vibrujúce svetlá mesta.

Kľučky ako súčasť budúcnosti

 Interiér je kombináciou luxusu od tých najlepších výrobcov. Výhradným dodávateľom kľučiek bola práve spoločnosť Metalia. Mosadzné kľučky Olivari Tecno vyrobené v Taliansku sú zosobnením kvality a nadčasového dizajnu.  Spoľahlivosť kľučiek zaručí pevná kovovo-teflónová rozeta a najvyššie normy protipožiarnej odolnosti.

Overené najprísnejšími požiadavkami stavby budúcnosti – V Tower, môžu kľučky Olivari Tecno zdobiť aj váš interiér. Nájdete ich v našom e-shope.

<< späť

Bytový dom Silvanium Pezinok: Spoznáte ho podľa červených balkónov

Kvalita bývania priamo vplýva na kvalitu života. Preto vznikla v roku 2011 v Pezinku nová obytná štvrť, ktorá spĺňa oboje. Projekt sa tešil tak veľkému úspechu, že sa dočkal aj pokračovania. Čím všetkým si byty Silvanium získali svojich rezidentov?

Pezinok patrí medzi vyhľadávané lokality. Mnohí sa doň rozhodnú presťahovať priamo z Bratislavy, aby unikli každodennému zhonu a ruchu. Hoci je od hlavného mesta vzdialený o niekoľko kilometrov viac než iné vyhľadávané okrajové časti, mestá či obce, zaťaženie premávkou je výrazne nižšie. Práve preto sa stáva Pezinok rok čo rok obľúbenejším.

 

Byty Silvanium Pezinok
Byty Silvanium Pezinok

 

Núdza o nič

Polohou ponúka svojim obyvateľom množstvo zelene, okolie krásnych vinohradov, a v neposlednom rade, bohatý kultúrny život. Vo vinohradníckych regiónoch sa jednoducho stále niečo deje. Nech už ide o ochutnávky lahodného moku, alebo rovno husacie hody či vinobranie. Nudiť sa tu teda určite nebudete.

Bytový dom Silvanium leží v mestskej časti Muškát, na Silvánovej ulici. V najvyššom záujme developera bolo nájsť miesto, ktoré bude predovšetkým atraktívne. O výhľady, skvelé dopravné napojenie alebo občianske vybavenie je v tomto prípade postarané. Do centra je to 10 minút chôdzou, v tesnej blízkosti sa nachádza škôlka, supermarket aj MHD zastávka.

 

Byty Silvanium Pezinok
Byty Silvanium Pezinok

 

Útulné, praktické, moderné

Projekt vznikol ako reakcia na požiadavky trhu. Dopyt po malometrážných bytoch za posledné roky výrazne stúpol. Obytná štvrť Silvanium disponuje ako 2- a 3-izbovými bytmi, tak prízemnými apartmánmi s rozlohou cca 30 m2. Bytové jednotky sú riešené vkusne a so zreteľom na moderného rezidenta. Priestor je vzdušný, dýcha a poskytuje dostatok svetla.

Spokojnosť obyvateľov je prvoradá. V bytovom dome Silvanium preto nájdeme napríklad vonkajšie elektrické rolety, bezbariérový prístup, parkovisko pre návštevy, nadštandardné zateplenie, ale aj systém centrálneho kľúča pre majiteľov bytov a kľučky z našej ponuky.
Tomu sa hovorí komfortné bývanie s veľkým K.

 

Byty Silvanium Pezinok

 

Nech sa červená

Nezameniteľnou črtou bytového domu sú jednoznačne jeho červené balkóny. Vďaka nim ide o peknú a nápaditú stavbu, ktorú si len tak nepomýlite. Projekt sa tešil úspechu, a tak sa (aj budúci) obyvatelia Pezinka mohli tešiť na ďalšiu časť výstavby. Obytná štvrť sa rozrástla o bytové domy Silvanium 2. Po zopakovanom vypredaní zostáva už len otázka, či sa pokračovania dočkáme opäť.

 

Absolute Towers Toronto

Absolute Towers

Absolute Towers, Mississauga, Ontario, Kanada.
 
Na predmestí kanadského Toronta v provincii Ontario vyrástli dva rezidenčné mrakodrapy s oválnym pôdorysom. Veža D má 56 poschodí a meria 175,6 m, veža E má 50 poschodí a je vysoká 157,9 m. Vytvárajú organickú interpunkciu medzi centrom husto zastavaným betónovými mrakodrapmi a predmestiami s minimálnou zastavanosťou výškovými budovami. Jemným skrútením vytvárajú na plášti tok prirodzených línii nachádzajúcich sa v prírode. Azda preto sú miestnymi obyvateľmi nazývané Marilyn Towers.

 

Ekologický pavilón Mendelovej Univerzity: Skvostný obraz doby

Nie tak celkom obyčajná škola. Aj tak by sa dal charakterizovať Pavilón Q, ktorý kombinuje urbanistické prvky s najmodernejšou technológiou a pokrokovými riešeniami. A čím je taký unikátny?

 

Mendelova univerzita Brno

 

Škola, v ktorej chcete znovu študovať

Aj týmto mottom sa riadil štvorčlenný tím architektov, keď sa prvýkrát pustil do kreslenia pôdorysu, dnes už stojaceho, pavilónu. Pohľad upúta exteriérom, dych vyrazí po vstupe do budovy. Pavilón Q v areáli Mendelovej Univerzite v Brne jednoznačne zaujme a študenti si ho nevedia vynachváliť. Unikátny komplex, ktorého výstavba bola ukončená v roku 2004, disponuje kapacitou 2 200 osôb. Okrem množstva učební a kancelárií v ňom nájdeme aj početné laboratóriá, archív, rozsiahle spoločné priestory, oceľový tubus auditórií na prednášky rôzneho typu či parkovacie miesta. Objekt kombinuje urbanistické a kozmopolitné prvky, vážnosť a zároveň voľnosť štúdia, čím poskytuje vysoko nadštandardnú úroveň výskumu a výuky.

 

Mendelova univerzita Brno

 

Špičkové technológie šetrné k prírode

Stavba má svoje základy položené na jednoliatom železobetónovom skelete s tehelnými prvkami. Pri výstavbe učební a auditórií boli použité oceľové konštrukcie. Tie oproti zvyšku pavilónu dodávajú miestnostiam akýsi iný rozmer. V budove sú použité kľučky, ktoré nájdete aj v našej ponuke, a tak ich môžete mať vo svojej kancelárii či domácnosti. Interiér je tiež zaujímavý použitím menej využívaných materiálov akými sú nehrdzavejúca oceľ, sklotextil či hliník.

Pavilón Q disponuje modernou technikou, špičkovým audiovizuálnym vybavením, maximálne úsporným a ekologicky šetrným vykurovacím systémom, pokrokovou reguláciou vzduchotechniky, zatieňovaním oslnených vonkajších stien alebo spätným získavaním tepla. Exteriérové terasy a átriá jemne futuristicky ladenej stavby perfektne dopĺňajú vegetačné úpravy a popínavé rastliny.

Mendelova univerzita Brno

 

Dokonané a ocenené

Projekt má na svedomí pomerne známy Ateliér Chlup, v zložení architektov Chlup, Goleš, Urban a Doležal. Hlavné mesto Moravy je často označované aj ako „európske Silicon Valley“ a vydarený Pavilón Q mu viac než svedčí. Dokazuje to tiež fakt, že objekt v roku 2005 získal významné architektonické ocenenie Stavba roka. Tvorcom komplexu sa tak podarilo dosiahnuť pozoruhodný výsledok lahodiaci všetkým zmyslom každého návštevníka.

Mendelova univerzita Brno

Rezidenčné domy Nejedlého

rezidencne domy Nejedleho Bratislava

 

Pokojné bývanie v Bratislave

 

Príroda, dobrá dostupnosť, občianska vybavenosť a rozumná cena. Nájsť prienik spomenutých faktorov býva niekedy náročné. Jeden taký sa nachádza v Dúbravke.

Na okraji hlavného mesta v tichej časti Dúbravky vyrástli v roku 2013 dva vežiaky. Spolu priniesli budúcim obyvateľom 166 bytov. Celková výška stavby je 13 podlaží.

Rezidenčný projekt tvoria jednoizbové až štvorizbové byty. Na svoje si preto prídu ako slobodní pracujúci, tak rodiny s deťmi.

 

rezidencne domy Nejedleho Bratislava

Funkčné riešenia

Moderná novostavba Nejedlého vznikla so zámerom praktického, kvalitného, bezpečného a dostupného bývania.

Dvojica bytových domov stojacich oproti sebe tvorí uzavretý komplex, vizuálne oddelený od ruchu vedľajších ulíc. Priestor medzi budovami dotvára park a detské ihrisko.

Dispozičné riešenie bytov je s ohľadom na požiadavky moderného človeka. Obývacia časť je prepojená s kuchyňou a jedálňou, čím vzniká akési epicentrum bytu, ktoré skvele poslúži na čas strávený s najbližšími.

Bytové jednotky polyfunkčného komplexu sú vybavené kľučkami, ktoré nájdete v našej ponuke.

 

rezidencne domy Nejedleho Bratislava

Do obchodu, na poštu aj k lekárovi

V bezprostrednej blízkosti rezidenčného komplexu Nejedlého sa nachádzajú dve menšie nákupné centrá (OD Saratov a OC Dubrawa), pošta, základné školy, škôlky, zdravotnícke stredisko aj reštaurácie.

Za pár minút jazdy autom alebo priamou autobusovou linkou si obyvatelia môžu vychutnať plnohodnotné nákupy a relax v nákupnom centre Bory Mall.

 

Zelená lokalita, zlatá dostupnosť

Dúbravka je dobre známa najmä svojou pokojnou atmosférou v obklopení prírody. Rezidenti ocenia široké možnosti aktívneho odpočinku a čerstvý vzduch neďalekých lesov Malých Karpát.

Z príjemnej prechádzky v prítmí stromov sa môže ľahko vykľuť celodenný výlet na Devínsku Kobylu alebo Sandberg.

Bytové domy Hviezdoslavov

Bytové domy Hviezdoslavov

 

Hviezdne bývanie: Pokoj vidieka a dobrá lokalita v jednom

 

A poetický názov nie je náhodou. Projekt výstavby prebieha v obci Hviezdoslavov, ktorá patrí medzi najmladšie a najmenšie obce okresu Dunajská Streda. Ide o skvelú lokalitu neďaleko Bratislavy.

Hviezdne bývanie sú projektom 32 bytových domov. Výstavba začala v marci 2012.

Dobrý zámer

Ceny realít každým rokom rastú a predstava vlastného bývania sa môže pre mladšiu generáciu či rodiny s deťmi zdať priam nemožná. Projekt Hviezdne bývanie vznikol ako odpoveď na požiadavky súčasného trhu. Bytové domy predstavujú kvalitné a bezpečné bývanie za dostupnú cenu. Súkromie veľkomesta

Finančne dostupná alternatívna má pritom skvelú lokalitu. Obec Hviezdoslavov leží od Bratislavy necelých 30 kilometrov. Rezidenti si tak môžu vychutnávať pokoj a súkromie, aké dokáže priniesť iba malá obec, no zároveň nestratia výhody hlavného mesta. Pracovné príležitosti, kultúrne vyžitie, kvalitná občianska vybavenosť a ruch mesta. To všetko máte z Hviezdneho bývania na dosah ruky.

 

Bytové domy Hviezdoslavov
Bytové domy Hviezdoslavov

 

V centre za polhodinu

V danom úseku je pripravovaná rýchlostná komunikácia R7, ktorá výrazne odbremení rannú a poobednú špičku na cestách. Obec Hviezdoslavov je navyše s Bratislavou spojená efektívnou vlakovou komunikáciou.

Rýchlovlak spoločnosti RegioJet premáva zo stanice Kvetoslavov, ktorá sa od Hviezdneho bývania nachádza len 700 m chôdze. Na Hlavnej stanici ste za 30 minút, čo je bezkonkurenčný čas, za ktorý sa do centra nedostanete z okrajových mestských častí ani električkou.

Kvalitné bývanie pre každého

Projekt celkovo svojim obyvateľom ponúkne až 490 bytových jednotiek. 2 a 3 izbové byty majú rôzne dispozičné riešenia, od 38 do 82 m2. Všetky bytové jednotky sú murované z tehál a disponujú buď loggiou, balkónom, predzáhradkou alebo terasou.

Byty sú predávané v štandardnom vybavení, ktorého súčasťou sú napríklad drevené protipožiarne vstupné dvere, vlastný kotol alebo kľučky z našej ponuky.

 

Bytové domy Hviezdoslavov
Bytové domy Hviezdoslavov

Mercedes Benz múzeum

Mercedes múzeum

kľučky na dvere 4. trieda použitiakľučky na dvere nerezové

MERCEDES BENZ Múzeum, BMW MúzeumArchitektonický skvost z dielne holandského ateliéru UN Studio je obrovským zážitkom už len z pohľadu pri príjazde po diaľnici. Neobvykle tvarovaný plášť zo skla a hliníka je odpoveďou na geniálny priestorový koncert, ktorý sa odohráva v exponátmi naplnenom interiéri. Dovedna 170 exponátov na ploche vyše 16.000 m2 uchváti každý rok viac ako pol milióna návštevníkov. Za 8 € máte zážitok na celý život. Tvorcami boli amsterdamskí architekti Ben van Berkel a Caroline Bos za výdatnej spolupráce skvelého statika Wernera Sobeka. Projekt bol zrealizovaný v roku 2006.

Mercedes múzeum

BMW Múzeum, Mníchov

<< späť

Rinzle: Moderné riešenie mestského bývania

Predstavte si pokojnú štvrť, v ktorej ste vyrastali. Radi sa tam vraciate. Ak máte chuť vybehnúť do prírody, nemáte to ďaleko. A rovnako blízko to je do obľúbenej kaviarne v centre.

Bytový projekt Rinzle sa nachádza v Starej Rači obklopenej vinohradmi a Malými Karpatmi. Stavba pozostáva z dvoch objektov s 89 bytmi.

 

Bytové domy Rinzle Rača
Bytové domy Rinzle Rača

 

Bratislavská obľúbenkyňa

Prostredie Starej Rače patrí u rezidentov hlavného mesta medzi tie najobľúbenejšie. Niet divu. Táto lokalita funguje akoby samostatne a je vnímaná ako taká malá obec. Vďaka tomu ponúka ticho a rodinnú atmosféru. Keď prirátame neďaleký les a rozsiahle lány vinnej révy, Rača je skutočne príjemným útočiskom. Ako miesto pre život si ju volí stále viac ľudí, predovšetkým mladé rodinky. Tak isto sa sem s obľubou vracia mnoho dospelých, ktorí tu vyrastali a prežili detstvo.

 

Pekná a praktická stavba

Architektúra je moderná a minimalistická, so zaujímavými prvkami. Všimnúť si môžeme napríklad tmavohnedé lemovanie okien. Biela fasáda je doplnená béžovými blokmi, ktoré ju pekne oživia. V budovách nájdeme 1- až 4-izbové byty, s perfektným dispozičným riešením, pri ktorom nevyjde nazmar ani jeden meter štvorcový. Staviteľ CROWIN CAPITAL sa chváli niekoľkými vychytávkami: kočikáreň (s bezbariérovým vstupom), stojan na bicykle, bezbariérový vstup na terasu, detské ihrisko, príprava na kamerový systém, možnosť výsadby ovocných kríkov a napríklad aj kľučky z našej ponuky.

 

Bytové domy Rinzle Rača
Bytové domy Rinzle Rača

 

V lone prírody

Poslednou bodkou za pohodlným bývaním je možnosť odpočinku a úniku z reality. Nič nepadne po náročnom dni lepšie ako čerstvý vzduch. Ani obyvatelia Starej Rače nedajú na blízkosť prírody dopustiť. Malé Karpaty lákajú na svoje turistické chodníčky a každému zvedavcovi odhalia čarovné výhľady. Harmonické prostredie si získalo športovcov, mamičky, rodiny, priaznivcov vína aj pracujúcich. Výhody spokojného života si môžu vďaka bytovému projektu Rinzle vychutnávať každý deň.

 

Bytové domy Rinzle Rača
Bytové domy Rinzle Rača

BMW múzeum

kľučky na dvere 4. trieda použitiakľučky na dvere nerezové

BMW Múzeum, MünchenV objekte sídla BMW v Mníchove je zámkový systém generálneho kľúča DOM

BWM múzeum

BMW Múzeum, Mníchov

<< späť