Honeywell Brno

 

Honeywell Brno: Budúcnosť a inovácie pod jednou strechou

 

Honeywell Brno

 

Medzinárodný konglomerát Honeywell sídli v USA. Jeho brnianska divízia je najväčším a najmodernejším výskumným centrom spoločnosti v Európe. Čím sú jeho interiéry výnimočné?

Manifest za lepšie zajtrajšky

Honeywell je globálna softvérovo-priemyselná spoločnosť. Zaoberá sa vývojom a výrobou technológií, ktoré riešia niektoré z najkritickejších výziev v oblasti energetiky, bezpečnosti, produktivity a globálnej urbanizácie. Spoločnosť je umiestnená v prestížnom rebríčku Fortune 100.

Brno, centrum Európy

Výskumné a vývojové centrum Honeywell sa nachádza v Brne. Je zároveň najväčším a najmodernejším výskumným centrom Honeywell v Európe, a to už 15 rokov. Na konte má cez 900 inovatívnych objavov a vyše 120 medzinárodných patentov. V Honeywell Brno pracuje viac ako 30 národností.

Za veľkými sklenenými oknami a chladným hliníkom výskumného centra Honeywell v Brne sa nachádza 33 000 m2 najmodernejších laboratórií a kancelárií. V laboratóriách sa napríklad vyvíjajú a testujú produkty poskytujúce ochranu pracovníkom v rizikovým podmienkach. Prispievajú tak k vyššej bezpečnosti a komfortu pri práci.

 

Honeywell Brno
Honeywell Brno

Rinzle: Moderné riešenie mestského bývania

Predstavte si pokojnú štvrť, v ktorej ste vyrastali. Radi sa tam vraciate. Ak máte chuť vybehnúť do prírody, nemáte to ďaleko. A rovnako blízko to je do obľúbenej kaviarne v centre.

Bytový projekt Rinzle sa nachádza v Starej Rači obklopenej vinohradmi a Malými Karpatmi. Stavba pozostáva z dvoch objektov s 89 bytmi.

 

Bytové domy Rinzle Rača
Bytové domy Rinzle Rača

 

Bratislavská obľúbenkyňa

Prostredie Starej Rače patrí u rezidentov hlavného mesta medzi tie najobľúbenejšie. Niet divu. Táto lokalita funguje akoby samostatne a je vnímaná ako taká malá obec. Vďaka tomu ponúka ticho a rodinnú atmosféru. Keď prirátame neďaleký les a rozsiahle lány vinnej révy, Rača je skutočne príjemným útočiskom. Ako miesto pre život si ju volí stále viac ľudí, predovšetkým mladé rodinky. Tak isto sa sem s obľubou vracia mnoho dospelých, ktorí tu vyrastali a prežili detstvo.

 

Pekná a praktická stavba

Architektúra je moderná a minimalistická, so zaujímavými prvkami. Všimnúť si môžeme napríklad tmavohnedé lemovanie okien. Biela fasáda je doplnená béžovými blokmi, ktoré ju pekne oživia. V budovách nájdeme 1- až 4-izbové byty, s perfektným dispozičným riešením, pri ktorom nevyjde nazmar ani jeden meter štvorcový. Staviteľ CROWIN CAPITAL sa chváli niekoľkými vychytávkami: kočikáreň (s bezbariérovým vstupom), stojan na bicykle, bezbariérový vstup na terasu, detské ihrisko, príprava na kamerový systém, možnosť výsadby ovocných kríkov a napríklad aj kľučky z našej ponuky.

 

Bytové domy Rinzle Rača
Bytové domy Rinzle Rača

 

V lone prírody

Poslednou bodkou za pohodlným bývaním je možnosť odpočinku a úniku z reality. Nič nepadne po náročnom dni lepšie ako čerstvý vzduch. Ani obyvatelia Starej Rače nedajú na blízkosť prírody dopustiť. Malé Karpaty lákajú na svoje turistické chodníčky a každému zvedavcovi odhalia čarovné výhľady. Harmonické prostredie si získalo športovcov, mamičky, rodiny, priaznivcov vína aj pracujúcich. Výhody spokojného života si môžu vďaka bytovému projektu Rinzle vychutnávať každý deň.

 

Bytové domy Rinzle Rača
Bytové domy Rinzle Rača

V TOWER Praha

 

V Tower
V Tower - Život s hlavou v oblakoch

Nad Vltavou sa týči budova, ktorá svojim rezidentom prináša unikátny pohľad na stovežatú metropolu z vtáčej perspektívy. Ako sa býva v mrakodrape V Tower?

V roku 2018 vyrástla Praha o jednu impozantnú vežu. Svojrázne tvary písmena „V“ neskrýva. Naopak, pýši sa nimi do nebies. Tridsaťposchodová stavba sa vďaka svojej výške 104 metrov zapísala do memoárov svetovej architektúry ako najvyššia obytná budova v Česku a na Slovensku.

Živá

Ikonická stavba navrhnutá českým architektom Radanom Hubičkom spĺňa najprísnejšie kritériá moderného bývania nového tisícročia. Pohľad na výnimočné „Véčko“ je balzamom pre dušu každého estéta. Hubička o nej rád hovorí ako o žene, ktorá je krásna, nech už sa na ňu pozeráte spredu, zboku alebo zozadu. Prísne krivky pôsobia nedostupne, vzbudzujú rešpekt a zároveň prinášajú pocit istoty a bezpečia.

Na dokonalej adrese

Poloha je božská! Panoramatický výhľad na Vinohrady, Hradčany a Vyšehrad nikdy neomrzí a z každého zobúdzania, zaspávania alebo bežného prežívania spraví nezabudnuteľný moment. S mestom na dlani dovidieť až na Krušné hory či Krkonoše.

Do mesta to navyše z Véčka nie je ďaleko. Jednoducho stačí nasadnúť na blízke metro a môžete si vychutnať voňavú kávu v historickom centre. Ak dostanete chuť na vidiecky víkend, na diaľnicu zídete za pár minút.

Za obzor možností

Na výstavbu boli použité materiály špičkovej kvality, s dôrazom na ekológiu a funkčnosť. Budúcim rezidentom ponúka výber zo 130 bytov, s plochou od 50 až po 400 metrov štvorcových. Na svoje si teda prídu ako singles, tak rodiny s deťmi.

Masívnych stien nájdete vo V Tower len málo. Izby priam dýchajú slobodou, ktorá do priestoru preniká cez obrovské okná. Dômyselné dispozičné riešenie všetkých bytov je zárukou súkromia a pohodlia. Západ slnka už nikdy nezmeškáte a po doznení ružových zôr si vychutnáte vibrujúce svetlá mesta.

Kľučky ako súčasť budúcnosti

 Interiér je kombináciou luxusu od tých najlepších výrobcov. Výhradným dodávateľom kľučiek bola práve spoločnosť Metalia. Mosadzné kľučky Olivari Tecno vyrobené v Taliansku sú zosobnením kvality a nadčasového dizajnu.  Spoľahlivosť kľučiek zaručí pevná kovovo-teflónová rozeta a najvyššie normy protipožiarnej odolnosti.

Overené najprísnejšími požiadavkami stavby budúcnosti – V Tower, môžu kľučky Olivari Tecno zdobiť aj váš interiér. Nájdete ich v našom e-shope.

<< späť

Aspira Business Centre: Miesto, kde sa biznis robí ekologicky

V Prahe vyrástlo v roku 2016 nové biznis centrum. Čo je na ňom zaujímavé, je snaha o maximálny súlad s prírodou. Preskúmajte s nami budovu, ktorá ponúka aj nabíjaciu stanicu pre elektromobily.

 

Aspira Business Centre

 

Nech sa zelená

V krásnych a moderných kanceláriách Aspira Business Centre sa každý deň dejú veľké veci. Centrum, ako každé iné obdobného druhu, je unikátnym miestom stvoreným pre biznis. Kravaťáci z veľkých korporácií aj inovatívni start-upisti sa v priestoroch stretávajú za účelom ekonomického rastu, nových partnerstiev aj vízií.

A jednu takú víziu mali aj tvorcovia biznis centra. Aspira Business Centre je prvou budovou v Prahe, ktorá získala dve najvýznamnejšie certifikácie – LEED Gold a BREEEAM Excellent hodnotiace environmentálnu náročnosť administratívnych budov. Zárukou je trvalá udržateľnosť a minimalizovanie nepriaznivých vplyvov na životné prostredie.

 

Aspira Business Centre

 

10 poschodí jedinečného dizajnu

V centre je na prenájom k dispozícii niečo vyše 15 000 štvorcových metrov. V praxi sa toto číslo premieta do moderných konferenčných priestorov, špičkových kancelárií a otvoreného interiéru. Priestory sú tvorené prvotriednymi materiálmi a v nadčasovom dizajne. Nechýba drevo, kontrast výrazných farieb, hladké línie a vo veľkej miere aj sklo či kov.

Nejde však len o takú obyčajnú administratívnu budovu. Pochváliť sa môže obchodnými priestormi, kaviarňou, reštauráciou, retailovým átriom pre výstavy, úschovňou bicyklov, sprchami so šatňou a ekologickí nadšenci ocenia nabíjaciu stanicu pre elektromobily.

Aspira Business Centre

 

Čas sú peniaze

Ak je čas využitý neefektívne, v biznise sa to neodpúšťa. Žiadaná pražská lokalita Nové Butovice preto poslúžila ako domov pre ekologické biznis centrum. Disponuje skvelou dostupnosťou – metrom, autobusmi aj autom priamo po obchvate. Medzinárodní obchodníci si ju obľubujú pre krátku vzdialenosť od letiska, približne 15 minút jazdy autom.

Aspira Business Centre je miestom, kde si biznismeni doslova podávajú kľučky. Pri takom pracovnom nasadení sa vyžaduje spoľahlivosť a funkčnosť. Kľučky nachádzajúce sa v rušných priestoroch centra nájdete aj v našej ponuke.

Aspira Business Centre

Absolute Towers Toronto

Absolute Towers

Absolute Towers, Mississauga, Ontario, Kanada.
 
Na predmestí kanadského Toronta v provincii Ontario vyrástli dva rezidenčné mrakodrapy s oválnym pôdorysom. Veža D má 56 poschodí a meria 175,6 m, veža E má 50 poschodí a je vysoká 157,9 m. Vytvárajú organickú interpunkciu medzi centrom husto zastavaným betónovými mrakodrapmi a predmestiami s minimálnou zastavanosťou výškovými budovami. Jemným skrútením vytvárajú na plášti tok prirodzených línii nachádzajúcich sa v prírode. Azda preto sú miestnymi obyvateľmi nazývané Marilyn Towers.

 

Rezidenčné domy Nejedlého

rezidencne domy Nejedleho Bratislava

 

Pokojné bývanie v Bratislave

 

Príroda, dobrá dostupnosť, občianska vybavenosť a rozumná cena. Nájsť prienik spomenutých faktorov býva niekedy náročné. Jeden taký sa nachádza v Dúbravke.

Na okraji hlavného mesta v tichej časti Dúbravky vyrástli v roku 2013 dva vežiaky. Spolu priniesli budúcim obyvateľom 166 bytov. Celková výška stavby je 13 podlaží.

Rezidenčný projekt tvoria jednoizbové až štvorizbové byty. Na svoje si preto prídu ako slobodní pracujúci, tak rodiny s deťmi.

 

rezidencne domy Nejedleho Bratislava

Funkčné riešenia

Moderná novostavba Nejedlého vznikla so zámerom praktického, kvalitného, bezpečného a dostupného bývania.

Dvojica bytových domov stojacich oproti sebe tvorí uzavretý komplex, vizuálne oddelený od ruchu vedľajších ulíc. Priestor medzi budovami dotvára park a detské ihrisko.

Dispozičné riešenie bytov je s ohľadom na požiadavky moderného človeka. Obývacia časť je prepojená s kuchyňou a jedálňou, čím vzniká akési epicentrum bytu, ktoré skvele poslúži na čas strávený s najbližšími.

Bytové jednotky polyfunkčného komplexu sú vybavené kľučkami, ktoré nájdete v našej ponuke.

 

rezidencne domy Nejedleho Bratislava

Do obchodu, na poštu aj k lekárovi

V bezprostrednej blízkosti rezidenčného komplexu Nejedlého sa nachádzajú dve menšie nákupné centrá (OD Saratov a OC Dubrawa), pošta, základné školy, škôlky, zdravotnícke stredisko aj reštaurácie.

Za pár minút jazdy autom alebo priamou autobusovou linkou si obyvatelia môžu vychutnať plnohodnotné nákupy a relax v nákupnom centre Bory Mall.

 

Zelená lokalita, zlatá dostupnosť

Dúbravka je dobre známa najmä svojou pokojnou atmosférou v obklopení prírody. Rezidenti ocenia široké možnosti aktívneho odpočinku a čerstvý vzduch neďalekých lesov Malých Karpát.

Z príjemnej prechádzky v prítmí stromov sa môže ľahko vykľuť celodenný výlet na Devínsku Kobylu alebo Sandberg.

Mercedes Benz múzeum

Mercedes múzeum

kľučky na dvere 4. trieda použitiakľučky na dvere nerezové

MERCEDES BENZ Múzeum, BMW MúzeumArchitektonický skvost z dielne holandského ateliéru UN Studio je obrovským zážitkom už len z pohľadu pri príjazde po diaľnici. Neobvykle tvarovaný plášť zo skla a hliníka je odpoveďou na geniálny priestorový koncert, ktorý sa odohráva v exponátmi naplnenom interiéri. Dovedna 170 exponátov na ploche vyše 16.000 m2 uchváti každý rok viac ako pol milióna návštevníkov. Za 8 € máte zážitok na celý život. Tvorcami boli amsterdamskí architekti Ben van Berkel a Caroline Bos za výdatnej spolupráce skvelého statika Wernera Sobeka. Projekt bol zrealizovaný v roku 2006.

Mercedes múzeum

BMW Múzeum, Mníchov

<< späť

Bytové domy Hviezdoslavov

Bytové domy Hviezdoslavov

 

Hviezdne bývanie: Pokoj vidieka a dobrá lokalita v jednom

 

A poetický názov nie je náhodou. Projekt výstavby prebieha v obci Hviezdoslavov, ktorá patrí medzi najmladšie a najmenšie obce okresu Dunajská Streda. Ide o skvelú lokalitu neďaleko Bratislavy.

Hviezdne bývanie sú projektom 32 bytových domov. Výstavba začala v marci 2012.

Dobrý zámer

Ceny realít každým rokom rastú a predstava vlastného bývania sa môže pre mladšiu generáciu či rodiny s deťmi zdať priam nemožná. Projekt Hviezdne bývanie vznikol ako odpoveď na požiadavky súčasného trhu. Bytové domy predstavujú kvalitné a bezpečné bývanie za dostupnú cenu. Súkromie veľkomesta

Finančne dostupná alternatívna má pritom skvelú lokalitu. Obec Hviezdoslavov leží od Bratislavy necelých 30 kilometrov. Rezidenti si tak môžu vychutnávať pokoj a súkromie, aké dokáže priniesť iba malá obec, no zároveň nestratia výhody hlavného mesta. Pracovné príležitosti, kultúrne vyžitie, kvalitná občianska vybavenosť a ruch mesta. To všetko máte z Hviezdneho bývania na dosah ruky.

 

Bytové domy Hviezdoslavov
Bytové domy Hviezdoslavov

 

V centre za polhodinu

V danom úseku je pripravovaná rýchlostná komunikácia R7, ktorá výrazne odbremení rannú a poobednú špičku na cestách. Obec Hviezdoslavov je navyše s Bratislavou spojená efektívnou vlakovou komunikáciou.

Rýchlovlak spoločnosti RegioJet premáva zo stanice Kvetoslavov, ktorá sa od Hviezdneho bývania nachádza len 700 m chôdze. Na Hlavnej stanici ste za 30 minút, čo je bezkonkurenčný čas, za ktorý sa do centra nedostanete z okrajových mestských častí ani električkou.

Kvalitné bývanie pre každého

Projekt celkovo svojim obyvateľom ponúkne až 490 bytových jednotiek. 2 a 3 izbové byty majú rôzne dispozičné riešenia, od 38 do 82 m2. Všetky bytové jednotky sú murované z tehál a disponujú buď loggiou, balkónom, predzáhradkou alebo terasou.

Byty sú predávané v štandardnom vybavení, ktorého súčasťou sú napríklad drevené protipožiarne vstupné dvere, vlastný kotol alebo kľučky z našej ponuky.

 

Bytové domy Hviezdoslavov
Bytové domy Hviezdoslavov

BMW múzeum

kľučky na dvere 4. trieda použitiakľučky na dvere nerezové

BMW Múzeum, MünchenV objekte sídla BMW v Mníchove je zámkový systém generálneho kľúča DOM

BWM múzeum

BMW Múzeum, Mníchov

<< späť