V TOWER Praha

 

V Tower
V Tower je tridsaťposchodový a 104 metrov vysoký mrakodrap na Pankráci. Stavba domu, ktorý bude najvyšším bytovým domom v Česku, sa začala v júni 2015. Novým majiteľom ponúka 130 bytov a bol dokončený v roku 2018. Pod tento ojedinelý návrh mrakodrapu sa podpísal český architekt. Projekt stál tri miliardy korún. Investorom bola skupina Aceur Investment.

<< späť

Mercedes Benz múzeum

Mercedes múzeum

kľučky na dvere 4. trieda použitiakľučky na dvere nerezové

MERCEDES BENZ Múzeum, BMW MúzeumArchitektonický skvost z dielne holandského ateliéru UN Studio je obrovským zážitkom už len z pohľadu pri príjazde po diaľnici. Neobvykle tvarovaný plášť zo skla a hliníka je odpoveďou na geniálny priestorový koncert, ktorý sa odohráva v exponátmi naplnenom interiéri. Dovedna 170 exponátov na ploche vyše 16.000 m2 uchváti každý rok viac ako pol milióna návštevníkov. Za 8 € máte zážitok na celý život. Tvorcami boli amsterdamskí architekti Ben van Berkel a Caroline Bos za výdatnej spolupráce skvelého statika Wernera Sobeka. Projekt bol zrealizovaný v roku 2006.

Mercedes múzeum

BMW Múzeum, Mníchov

<< späť

Absolute Towers Toronto

Absolute Towers

Absolute Towers, Mississauga, Ontario, Kanada.
 
Na predmestí kanadského Toronta v provincii Ontario vyrástli dva rezidenčné mrakodrapy s oválnym pôdorysom. Veža D má 56 poschodí a meria 175,6 m, veža E má 50 poschodí a je vysoká 157,9 m. Vytvárajú organickú interpunkciu medzi centrom husto zastavaným betónovými mrakodrapmi a predmestiami s minimálnou zastavanosťou výškovými budovami. Jemným skrútením vytvárajú na plášti tok prirodzených línii nachádzajúcich sa v prírode. Azda preto sú miestnymi obyvateľmi nazývané Marilyn Towers.

 

BMW múzeum

kľučky na dvere 4. trieda použitiakľučky na dvere nerezové

BMW Múzeum, MünchenV objekte sídla BMW v Mníchove je zámkový systém generálneho kľúča DOM

BWM múzeum

BMW Múzeum, Mníchov

<< späť