V TOWER Praha

 

V Tower
V Tower - Život s hlavou v oblakoch

Nad Vltavou sa týči budova, ktorá svojim rezidentom prináša unikátny pohľad na stovežatú metropolu z vtáčej perspektívy. Ako sa býva v mrakodrape V Tower?

V roku 2018 vyrástla Praha o jednu impozantnú vežu. Svojrázne tvary písmena „V“ neskrýva. Naopak, pýši sa nimi do nebies. Tridsaťposchodová stavba sa vďaka svojej výške 104 metrov zapísala do memoárov svetovej architektúry ako najvyššia obytná budova v Česku a na Slovensku.

Živá

Ikonická stavba navrhnutá českým architektom Radanom Hubičkom spĺňa najprísnejšie kritériá moderného bývania nového tisícročia. Pohľad na výnimočné „Véčko“ je balzamom pre dušu každého estéta. Hubička o nej rád hovorí ako o žene, ktorá je krásna, nech už sa na ňu pozeráte spredu, zboku alebo zozadu. Prísne krivky pôsobia nedostupne, vzbudzujú rešpekt a zároveň prinášajú pocit istoty a bezpečia.

Na dokonalej adrese

Poloha je božská! Panoramatický výhľad na Vinohrady, Hradčany a Vyšehrad nikdy neomrzí a z každého zobúdzania, zaspávania alebo bežného prežívania spraví nezabudnuteľný moment. S mestom na dlani dovidieť až na Krušné hory či Krkonoše.

Do mesta to navyše z Véčka nie je ďaleko. Jednoducho stačí nasadnúť na blízke metro a môžete si vychutnať voňavú kávu v historickom centre. Ak dostanete chuť na vidiecky víkend, na diaľnicu zídete za pár minút.

Za obzor možností

Na výstavbu boli použité materiály špičkovej kvality, s dôrazom na ekológiu a funkčnosť. Budúcim rezidentom ponúka výber zo 130 bytov, s plochou od 50 až po 400 metrov štvorcových. Na svoje si teda prídu ako singles, tak rodiny s deťmi.

Masívnych stien nájdete vo V Tower len málo. Izby priam dýchajú slobodou, ktorá do priestoru preniká cez obrovské okná. Dômyselné dispozičné riešenie všetkých bytov je zárukou súkromia a pohodlia. Západ slnka už nikdy nezmeškáte a po doznení ružových zôr si vychutnáte vibrujúce svetlá mesta.

Kľučky ako súčasť budúcnosti

 Interiér je kombináciou luxusu od tých najlepších výrobcov. Výhradným dodávateľom kľučiek bola práve spoločnosť Metalia. Mosadzné kľučky Olivari Tecno vyrobené v Taliansku sú zosobnením kvality a nadčasového dizajnu.  Spoľahlivosť kľučiek zaručí pevná kovovo-teflónová rozeta a najvyššie normy protipožiarnej odolnosti.

Overené najprísnejšími požiadavkami stavby budúcnosti – V Tower, môžu kľučky Olivari Tecno zdobiť aj váš interiér. Nájdete ich v našom e-shope.

<< späť

Mercedes Benz múzeum

Mercedes múzeum

kľučky na dvere 4. trieda použitiakľučky na dvere nerezové

MERCEDES BENZ Múzeum, BMW MúzeumArchitektonický skvost z dielne holandského ateliéru UN Studio je obrovským zážitkom už len z pohľadu pri príjazde po diaľnici. Neobvykle tvarovaný plášť zo skla a hliníka je odpoveďou na geniálny priestorový koncert, ktorý sa odohráva v exponátmi naplnenom interiéri. Dovedna 170 exponátov na ploche vyše 16.000 m2 uchváti každý rok viac ako pol milióna návštevníkov. Za 8 € máte zážitok na celý život. Tvorcami boli amsterdamskí architekti Ben van Berkel a Caroline Bos za výdatnej spolupráce skvelého statika Wernera Sobeka. Projekt bol zrealizovaný v roku 2006.

Mercedes múzeum

BMW Múzeum, Mníchov

<< späť

Absolute Towers Toronto

Absolute Towers

Absolute Towers, Mississauga, Ontario, Kanada.
 
Na predmestí kanadského Toronta v provincii Ontario vyrástli dva rezidenčné mrakodrapy s oválnym pôdorysom. Veža D má 56 poschodí a meria 175,6 m, veža E má 50 poschodí a je vysoká 157,9 m. Vytvárajú organickú interpunkciu medzi centrom husto zastavaným betónovými mrakodrapmi a predmestiami s minimálnou zastavanosťou výškovými budovami. Jemným skrútením vytvárajú na plášti tok prirodzených línii nachádzajúcich sa v prírode. Azda preto sú miestnymi obyvateľmi nazývané Marilyn Towers.

 

BMW múzeum

kľučky na dvere 4. trieda použitiakľučky na dvere nerezové

BMW Múzeum, MünchenV objekte sídla BMW v Mníchove je zámkový systém generálneho kľúča DOM

BWM múzeum

BMW Múzeum, Mníchov

<< späť